Apie fotografą

Nuo 2009 metų pasaulį atrandu per objektyvą. Fotoaparatas man – ne tik darbo įrankis, su juo leidžiuosi į gražiausius nuotykius. Beveik prieš dešimtmetį į rankas paėmęs mėgėjams skirtą kamerą „Canon 500D“ fotografavau viską, taip ieškodamas savito, individualaus, mano ir kitų širdžiai artimo stiliaus. Per šiuos metus pirmąjį mano fotoaparatą pakeitė modernesnė technika, tačiau viduje išliko ta pati motyvacija fiksuoti magiškus kasdienybės momentus, kurti įdomius siužetus ir visa tai atspindėti nuotraukose.

 

Dirbdamas orientuojuosi ne tik į rezultatą, bet ir patį procesą, nes fotografijos mene svarbu ne vien tai, kaip atrodys pati nuotrauka: lygiai tokią pat reikšmę turi ir emocijos – žmonių, kurie sutinka būti fotografuojami – bei atmosfera, kurioje kiekvienas gali jaustis patogiai, natūraliai šypsotis, pozuoti. Padėti įsijausti ir pamiršti baimę yra pagrindinė mano užduotis susitikus su klientu. Tobulėti profesinėje srityje man padeda noras darbą padaryti kuo geriau, dėl to viską, ką darau, darau nuoširdžiai, negailėdamas savo laiko ar energijos.

 

Įkvėpimo darbui specialiai neieškau, nes tai ateina natūraliai bendraujant su žmonėmis, mezgant pažintis, besidomint visame pasaulyje garsiais fotografais. Tikiu, jog stebint ir analizuojant galima sukurti daug daugiau negu vien tik gražią ir fotografijos prasme teisingą nuotrauką. Dėl šios priežasties mano mokytojai dažnai yra klasika tapę fotomenininkų darbai. Žiūrėdamas į juos kiekvieną kartą bandau surasti kažką vertingo, o vėliau tai pritaikyti praktikoje. Glaudžiai su fotografija susijęs kinematografijos menas kartais tampa tikru lobiu, nes moderniausia technika nufilmuotos ir ypač originaliai perteikiamos filmų scenos dažnai pasufleruoja vietą, mintį ar priemones mano nuotraukoms. Vertingų patarimų, gerų žodžių negaili ir šeima: žmona, mama, tėtis ir sūnus yra tikros mano mūzos, padrąsinančios judėti pirmyn.

 

Mėgstamų temų ar objektų man yra daugybė, ypač, jei fotografuodamas susiduriu su iššūkiais. Tai gali būti naujas projektas, netradicinė idėja, pagalba kolegoms – viskas „užveda“. Kaip ir daugeliui fotografų vestuves man tenka įamžinti gana dažnai, bet kaskart nauji jaunavedžių poreikiai, neatrastos vietos bei svečiai priverčia į profesines žinias pažvelgti kitu kampu ir ieškoti originalių būdų kadrui užfiksuoti.

 

Pradėjęs dirbti su paprastu fotoaparatu, ilgainiui įsigijau šiuolaikiškesnį, daugiau funkcijų turintį „Canon 7D“. Vėliau darbe naudojau „Canon 5D Mark III“ modelio kamerą, o šiuo metu svarbias klientų akimirkas galiu įamžinti naujausiu ir galingiausiu Canon kūriniu – „Canon 1DX Mark II“ fotoaparatu su 4k filmavimo galimybe. Nors naudojamas įrenginys yra labai svarbus, didelį dėmesį skiriu kompozicijai, idėjos išpildymui. Savo darbu siekiu ne madingų, bet išliekamąją vertę turinčių nuotraukų, kurios įspūdį paliktų ne vien šiandien ar rytoj, bet ir po 10-20 metų.

 

Fotografų tarpe gerai žinomas Billas Cunninghamas yra savotiškas mano idealas. Tiek jo darbai, tiek visiškas atsidavimas fotografavimui žavi, motyvuoja, netgi šiek tiek gąsdina. Lygiuodamasis į šį žmogų, stengiuosi atspindėti profesionalumą, tuo pačiu palikdamas vietos tikroms emocijoms, nesuvaidintam natūralumui, klientų poreikių išklausymui.

 

Nesvarbu, kokia proga, žmonėms visada padedu įgyvendinti jų idėjas bei norus. Darbo metu atidumui ir nesuvaidintų akimirkų užfiksavimui atiduodu visas savo jėgas. Fotografuodamas vestuves netaikau jokių laiko apribojimų – kiek reikia, tiek ir būnu su jaunaisiais, jų šventės svečiais. To rezultatas – patenkintų klientų šypsenos ir kuklus mano pasididžiavimas, jog nuotraukose pavyko atspindėti brangiausias žmonių akimirkas.

 

 fotosesija Kaune